Debiutancki album "The Night Of... Act I" ​projektu Melrose to stworzona w oparciu o sampling podróż po szerokim przekroju stylów i gatunków, o organicznym brzmieniu utrzymanym w elektronicznej, filmowej atmosferze.

​​Pierwsza część trylogii "The Night Of..." powstała we współpracy z utalentowanymi muzykami i wokalistami - Karolina Teernstra (SoFlow), Michał Maślak (Fair Weather Friends, Melancholia), Joanna Fostiak (Fickle Vibe, Joa Luna), Ania Jurek (Nohono, hum'drum), Krzysiek Pożarowski (Magnificent Muttley, Paula i Karol) oraz Maciej Giżejewski (Skalpel, José Torres), a za mix odpowiada Michał Wolski.

RECENZJE

Intryguje wielością swoistych kontrapunktów – kiedy zamysł autora utworów już zaczyna wydać się jasny, przekształcenia i ubarwienia poszczególnych melodii wytrącają z bezpiecznych kolein.
allinpoznan-logo
(...) taneczna opowieść wypełniona subtelnym, ale i wyrazisty wokalem, rozmytymi brzmieniami syntezatorów i połamanymi bitami trzymającymi w rytmicznej klubowej mgle.
freshmaglogo
Słyszę w nim naleciałości klasycznego minimalizmu, który szybko wpada w nastrojową, emocjonalną elektronikę spod znaku tej berlińskiej, moderatowo-apparatowej
80bpm-logo-strona-7b960b98
W dość prostej formie kryje mnóstwo smaczków. Kapitalna aranżacja, w której elektronika nie gryzie się, a znakomicie uzupełnia z dźwiękami instrumentów smyczkowych, rozbudza apetyt na więcej.
munologo

ARTWORK

Veni Ejsmont

PROJEKT MELROSE

Stworzony przez Michała Strzelczyka to eklektyczny kolaż elektronicznych, rockowych i jazzowych sampli, syntezatorów, pianina i smyczkowych instrumentów, który zakrawa o gatunki takie jak leftfield, breakbeat, trip-hop, downtempo i synth-pop.

Organiczne brzmienie tworzone we współpracy z zaprzyjaźnionymi muzykami i wokalistami, inspirowane jest filmowymi soundtrackami, muzyką klubową i klasyczną oraz brzmieniem brytyjskiej sceny muzyki elektronicznej z lat 90.

W lutym 2019 roku na antenie Radia Kampus Melrose zaprezentował swoją selekcję i remiksy grając godzinny set.

Własną produkcją zadebiutował w Październiku 2019 roku utworem Love z wokalem Karoliny Teernstry z krakowskiego zespołu SoFlow, stanowiącego część wystawy obrazów Kasi Kurki.

W październiku 2019 premierę miał teledysk splatający twórczość Kasi z muzyką Melrose służący jako intro i promocyjne wideo kolejnych odsłon wystawy.

Love EP wydane przez SADKI REC dostępne na portalach streamingowych zawiera dwie wersje utworu Love oraz remiksy wykonane przez Fair Weather Friends, M8N z zespołu JAAA!, Joa Luna z Fickle Vibe, TNBC oraz rezydentkę poznańskiego klubu Projekt LAB - Heather Helix. ​

VIDEO

KONTAKT

+48 533-233-043
melrose@melrose.pl